Kandil Helvası Susamlı

By | February 8, 2022

Kandil Helvası Susamlı. O eski günler ne güzel günlerdi. 1972 yılından beri kaliteden ödün vermeden üretim yapan kardeşler şekerleme tesislerinde, hijyenik ortamda hazırlanarak paketlenmiştir.

Susamlı Kandil Helvası 150 g Paket
Susamlı Kandil Helvası 150 g Paket from www.cankardeslerkuruyemis.com

1 çay bardağı sıvı yağ. Çocukluğumda, kandillerde komşular irmik helvası, un helvası ya da pişi (bir tür tuzlu lokma) yapıp dağıtırlardı mahalledeki diğer komşulara. Helva lezzet paketi 187,00 ₺ 179,90 ₺ kdv dahil.

Spil Dağı Yamaçlarında Sahipsiz Incir Ve Erik Ağaçlarından Meyve Toplanırdı.

Hazır süt kreması derin bir yoğurma kabına aktarılır. 1 su bardağından iki parmak eksik erimiş tereyağı, bardağın geri kalan kısmını sıvı yağ ile tamamlıyorum. O eski günler ne güzel günlerdi.

Kandil Simidi Tarifi Yapılışı Derince Bir Kabın Içine Yumurtaların Sarılarını ( Beyazlarını Üzeri Için Ayırıyoruz ) Tereyağ (Veya Margarin) Sıvı Yağ, Yoğurt, Tuz, Şeker Ve Mahlepi Alıp Üzerine Azar Azar Un Ekliyoruz.

Aynı bardakla bir bardak da yoğurt ilave edilr. Kardeşler şekerleme kardeşler susamlı kandil helvası 150 g. Cumartesi saat 10:45 sonrası vepazar günü vereceğiniz siparişler pazartesi günü kargoya verilir.

3/4 Su Bardağı Sıvı Yağ.

Un hariç gerekli tüm malzemeleri bir kaba alın ve güzelce karıştırın. 1/2 çay bardağı toz şeker. Dini günlerde ve bayramlarda halka aşure, susamlı kandil helvası, pişi ve kulir (kurabiye) ile evlerde açılıp mahalle fırınlarında tepsiler içinde pişirilen cevizli baklava ziyafetleri verilirdi.

Çörek Tarifleri Hamur İşi Tarifleri.

Susamlı olanını önce süte sonra susama bulayın. Tuz serpilip yumurtanın sarısı katılır. Şerbeti/ 2+1/2 su bardağı şeker.

Ulucami Suyu, Kovalarla Evlere Taşınırdı.

Kandil deyince aklıma ilk gelen un helvası ve susamlı simitler.teşekkürler paylaşımınız için 🙂 yanıtla sil Kandil akşamları dua edip allahla yakınlaşmak ruhuma iyi geliyor. 50 yıllık lezzet ve kalite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *