Berat Kandili Tarihi

By | February 10, 2022

Berat Kandili Tarihi. Berat kandili gününü ibadet ederek geçirmek isteyen kişiler diyanet dini günler takvimi üzerinden kandili hangi gün idrak edileceğini araştırmayı sürdürüyor. Yılın üçüncü kandili cumartesi gününe denk geliyor.

Berat Kandili ne zaman? 2018 Berat Kandili tarihi, Kandil
Berat Kandili ne zaman? 2018 Berat Kandili tarihi, Kandil from www.sporx.com

Berat kandili tarihi 2021 yılında mart ayı içerisinde idrak edilecek. Kelime anlamı araştırılan ve merak edilen berat; Günü olan 7 nisan'da idrak edilecek.

Müslümanlar Tarafından Mübarek Üç Aylar Oldukça Önemli Tarihleri Barındırıyor.

Gününe bağlayan gecesi, berat gecesidir. Yılın başında ve sonunda i̇ki̇ berat kandi̇li̇ bulunmaktadır. Hayatın her anı önemli olsa da kandiller, müslümanlar için bir dönüm noktası hükmündedir.

Zikredilen Rakamlar Daima Geceden Sonra Gelen Güne Aittir.

2022 berat kandili ne zaman? Diyanet’in dini günler takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre bu yıl berat kandili 27 mart 2021 cumartesi gününe denk geliyor…. Hicri aylardan şaban ayının da son kandili olan berat kandili nedir?

“Bir Zorluktan Kurtulmak Ve Beri Olmak” Demektir.

İşte şaban ayı tarihi 2022. Berat kandili 27 mart 2021 tarihinde idrak edilecek. Peki, berat gecesi ne zaman?

Gecesi Olan Berat Kandili 17 Mart 2022 Perşembe’yi 18 Mart Cuma Gününe Bağlayan Gece Idrak Edilecek.

Şaban ayının 15'inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Ramazan ayına sayılı günler kala bu mübarek ay öncesi. Yılın üçüncü kandili cumartesi gününe denk geliyor.

ليلة منتصف شعبان , Şaban'ın Yarısı), İslam Dininde Kutsal Kabul Edilen Gecelerden Biridir.

İşte, 2021 berat kandili tarihi. Mevlid kandili rebîülevvel ayının on ikinci, regaib receb ayının ilk cuma, mi‘rac aynı ayın yirmi yedinci, berat şâban ayının on beşinci, kadir ise ramazan ayının yirmi yedinci gecesi. Müslümanlarca mukaddes kabul edilen şaban ayının 15.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *