Berat Kandili Peygamber Efendimizin Duası

By | February 17, 2022

Berat Kandili Peygamber Efendimizin Duası. Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, yaşlılıktan, katı kalplilikten, gafletten, düşkünlükten, zilletten ve meskenetten kuşkusuz sana sığınırım. Peygamber efendimiz aleyhissalâtü vesselam bu gece rabbine şöyle dua etmiştir:

Peygamber Efendimizin Berat Kandili duası… Berat Kandili
Peygamber Efendimizin Berat Kandili duası… Berat Kandili from yenierzurumhaber.com

Berat gecesi af dilemenin, arınmanın, elleri duaya açmanın, doğrudan doğruya rabbimize. 27 mart 2021 cumartesi 17:53 | son güncelleme: Berat kandili'nde peygamberimiz nasıl dua ediyordu?

Regaip Kandili’nde Peygamber Efendimizin Okuduğu Dualar Araştırılan Konular Arasında Yer Alıyor.

Muhammed (s.a.v) berat kandil duası. Bunlar recebin ilk (cuma) gecesi, şabanın ortasında bulunan gece, cuma gecesi, ramazan bayramı ve kurban bayramı geceleridir. Berat gecesi okunacak dua nedir?

Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam Bu Gece Rabbine Şöyle Dua Etmiştir:

Peygamber efendi̇mi̇zi̇n beraat kandi̇li̇ gecesi̇ okuduğu dua. Peygamber efendi̇mi̇zi̇n beraat kandi̇li̇ gecesi̇ okuduğu dua. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim.

Beş Gece Vardır Ki Onlarda Yapılan Dualar Geriye Çevrilmez.

Berat gecesi, ramazanın müjdecisi olarak kabul edilir. Berat gecesi okunacak dualar neler? 27 mart 2021 cumartesi 17:53

Muhammmed (Sav) Efendimizin Çokça Tekrar Etmiş Olduğu Mübarek Duaları Peygamber Efendimizin Mübarek Duaları.

Peygamberimizin berat kandili duası peygamber efendimiz bu gecenin önemi ile ilgili şöyle buyurur: Sen kendini sena ettiğin gibi yücesin.”11. “allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, senden yine sana iltica ederim.

27 Mart 2021 Cumartesi 17:53 | Son Güncelleme:

İslam alemi berat gecesini idrak ederken, berat gecesi duaları da sorgulanmaya. Peygamber efendimizin berat gecesi duası ve berat kandili hadisleri peygamber efendimizin berat gecesiyle ilgili hadisleri de müslümanların çok merak ettiği konular arasında. Berat gecesi af dilemenin, arınmanın, elleri duaya açmanın, doğrudan doğruya rabbimize.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *